Grupa Robocza AISN PTK „Interwencje sercowo-naczyniowe u kobiet”

Z przyjemnością informujemy, że swoją działalność rozpoczęła powołana przez Zarząd AISN PTK Grupa Robocza: „Interwencje sercowo-naczyniowe u kobiet” (#PWIC), która będzie kierowana przez dr hab. Martę Kałużną-Oleksy.

Głównym obszarem działalności grupy jest poszerzenie wiedzy w zakresie zdrowia sercowo-naczyniowego kobiet, ze szczególnym uwzględnieniem leczenia inwazyjnego. Zwrócenie uwagi na odmienności czynników ryzyka, strategii postępowanie oraz rokowania.
Dodatkowo, zależy nam na integracji środowiska kobiet zajmujących się kardiologią interwencyjna, w tym zwiększaniu liczby kobiet kształcących się oraz w tym obszarze.

Celem zespołu #PWIC jest:
Edukacja – stworzenie platformy współpracy naukowej w zakresie zdrowia sercowo-naczyniowego kobiet
Zaangażowanie – opracowywanie nowych inicjatyw mających na celu zainteresowanie lekarzy podjęciem kształcenia w zakresie kardiologii interwencyjnej (zarówno kobiet, jak i mężczyzn)
Współpraca — współpraca z innymi grupami roboczymi AISN, jak i towarzystwami naukowymi w celu szerzenia wiedzy w zakresie zdrowia sercowo-naczyniowego kobiet
Wsparcie — wspieranie zmian w praktyce zawodowej, które promują równość kardiologów i stażystów, mężczyzn i kobiet

Przewodnicząca: dr hab. med. Marta Kałużna-Oleksy
Sekretarz: dr Helena Krysztofiak
Ekspert polski: dr n. med. Bartosz Hudzik
Ekspert zagraniczny: Shilla Banerjee, MD

Członkowie Grupy:
dr Marta Bujak, Aleksandra Gąsecka-van der Pol, dr hab. med.Michał Hawranek, prof.Zenon Huczek, prof.Jacek Kądziela, dr Anna Kwiecień, Wiktor Kuliczkowski, dr n. med. Sylwia Sławek-Szmyt, dr Karolina Szymańska

  Share on facebook
  Share on twitter
  Share on linkedin
  Share on email

  Biuro Zarządu AISN

  Siedziba AISN PTK

  Kontakt