Plany Zarządu AISN PTK na rok 2024 oraz życzenia noworoczne

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,
W Nowym Roku kierujemy do Was najserdeczniejsze życzenia zdrowia, sukcesów zawodowych i osobistych oraz niezapomnianych chwil spędzonych w gronie bliskich. Niech kolejne miesiące przynoszą Wam wiele satysfakcji z osiąganych celów oraz radość z pracy na rzecz zdrowia pacjentów. Niech 2024 rok będzie pełen wyzwań, ale również nagród za Waszą ciężką pracę i zaangażowanie. Szczęśliwego Nowego Roku!
Zarząd Asocjacji Interwencji Sercowo Naczyniowych PTK od października 2023 kontynuuje działalność w nowym składzie. To wielkie wyzwanie i odpowiedzialność za sprawą osiągnięć poprzednich Zarządów oraz Państwa oczekiwań. Będziemy starali się im sprostać i jak najlepiej służyć Asocjacji w nadchodzących latach.
Działalność poprzednich Przewodniczących oraz Zarządów zaowocowała dynamicznym rozwojem Asocjacji. Dzięki tej aktywności dysponujemy bardzo dobrym systemem refundacji oceny czynnościowej, obrazowania wewnątrzwieńcowego oraz aterektomii wieńcowej. Wprowadzono nagrody naukowe oraz system grantowy, umożliwiający aktywnym członkom AISN udział w konferencjach międzynarodowych. Webinary AISN wprowadzone w okresie pandemii, zdobyły uznanie i do tej pory gromadzą liczne grono uczestników. Aktywna działalność przełożyła się na publikację licznych stanowisk eksperckich, stanowiących doskonałe źródło wiedzy na temat różnych obszarów kardiologii interwencyjnej.
Powyższe działania doskonale wpisują się w podstawowe cele AISN jakimi są rozwój nauki, edukacja oraz szkolenie. Naszym celem jest kontynuacja tego kierunku. Z tego powodu zostały powołane Grupy Robocze AISN PTK. Każda z grup będzie zajmowała się wybranym obszarem kardiologii interwencyjnej. Ich zadaniem jest organizacja oraz promowanie badań naukowych, edukacji, szkoleń, przekazywanie Państwu aktualności w danym obszarze tematycznym oraz współpraca międzynarodowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy z Grupami Roboczymi!
Aby Państwa do takiej współpracy zachęcić wprowadzamy Newsletter AISN PTK, który będzie zapewniał dostęp do najnowszych publikacji oraz analiz we wszystkich istotnych obszarach kardiologii interwencyjnej. Pierwsza edycja już w styczniu! Dodatkowo planujemy kolejne webinary AISN dostosowane do aktualnych wyzwań zarówno w zakresie nowych technologii jaki i podstawowego warsztatu pracy kardiologa interwencyjnego.
Współpraca międzynarodowa wiąże się z aktywnością w ramach EAPCI. To odpowiednik naszej Asocjacji w strukturach ESC. Do tej pory wielu przedstawicieli polskich ośrodków tworzyło te struktury. Zależy nam, aby nasza pozycja w Europie była jeszcze silniejsza. Poprzez aktywny udział w strukturach EAPCI jesteśmy w stanie taką pozycję utrzymać. Pozwoli to na korzystanie z wielu bardzo atrakcyjnych projektów prowadzonych przez EAPCI oraz udział w wydarzeniach europejskich.
W najbliższej kadencji jednym z priorytetów będzie zaangażowanie w obszary związane z codzienną praktyką kardiologa inwazyjnego. Naszym celem jest umożliwienie jak najszerszego dostępu do nowych technologii, obejmujących zarówno interwencje przezskórne jak i strukturalne. Będziemy współpracować z decydentami systemu ochrony zdrowia, promując refundację takich rozwiązań jak litotrypsja wewnątrzwieńcowa (IVL), rewaskularyzacja przewlekłych zamknięć tętnic wieńcowych oraz złożonych zabiegów, w tym z zastosowaniem balonów pokrytych lekami antymitotycznymi (DCB). Zależy na zmianach systemowych pozwalających na szybką ścieżkę pacjenta w zakresie zabiegów strukturalnych. Jednocześnie pragniemy poinformować, że interwencje z zastosowaniem zapinek w niedomykalności zastawki trójdzielnej są refundowane już od 01. stycznia 2024 roku!
Wierzymy, że edukacja stanowi fundament naszego działania, a certyfikacja AISN to krok w kierunku podniesienia standardów w dziedzinie kardiologii interwencyjnej. Świadomi wyzwań związanych z tym procesem, pragniemy przygotować dla Państwa ofertę, która spełni oczekiwania i będzie atrakcyjna dla każdego z nas. To jedno z najpilniejszych zadań! Pozwoli nam to stworzyć społeczność, która nie tylko będzie odznaczać się wysoką wiedzą i umiejętnościami, ale dodatkowo będzie budowała dla siebie i innych strukturę sprzyjająca dalszemu rozwojowi.
W nadchodzącej kadencji Asocjacja Interwencji Sercowo Naczyniowych PTK serdecznie zaprasza do aktywnego uczestnictwa w naszym życiu społecznościowym. Śledźcie naszą stronę internetową oraz profile na LinkedInFacebooku i Twitterze (X), aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami, inicjatywami oraz ciekawostkami z obszaru kardiologii interwencyjnej. Zapewniamy, że nasze media stanowią źródło wartościowych treści, inspirujących materiałów edukacyjnych i interaktywnych wydarzeń. Przez aktywność na naszych profilach możecie uczestniczyć w dyskusjach, dzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz być częścią dynamicznie rozwijającej się społeczności kardiologii interwencyjnej.
Cieszymy się na możliwość współpracy z Państwem w osiąganiu naszych wspólnych celów i rozwijaniu kardiologii interwencyjnej w dotychczasowych i nowych obszarach. Wierzymy, że nasze starania przyczynią się do dalszego rozwoju naszej specjalności oraz wyjdą naprzeciw Państwa oczekiwaniom.
Michał Hawranek
Przewodniczący Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych PTK
Zarząd AISN PTK

    Biuro Zarządu AISN

    Siedziba AISN PTK

    Kontakt