Zabrzańskie Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej dn. 31.05. – 02.06.2023 r.

Szanowni Państwo,

Z ogromną przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa do udziału w kolejnej, XXIV edycji Zabrzańskich Warsztatów Kardiologii Interwencyjnej, które odbędą się w dniach 31 maja – 2 czerwca 2023 r. w Katowicach, stanowiąc integralną część XXX Jubileuszowej Zabrzańskiej Konferencji Kardiologicznej „Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń”.

Z ogromną radością po trzech latach przerwy powracamy do formy stacjonarnej Konferencji. Na miejsce obrad wybraliśmy Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, gdzie będzie można spotkać się w komfortowych warunkach, w bliskości ciekawych miejsc, takich jak NOSPR, Spodek czy Muzeum Śląskie.

Do udziału w Warsztatach zaprosiliśmy wielu znakomitych ekspertów, którzy podzielą się z Państwem swoim doświadczeniem. W trakcie Warsztatów zamierzamy rozmawiać z Państwem o największych wyzwaniach klinicznych kardiologii interwencyjnej – pacjentach we wstrząsie kardiogennym czy z niewydolnością serca, w aspekcie rewaskularyzacji i mechanicznego wspomagania krążenia. Chcemy omówić najważniejsze wyzwania techniczne zabiegów przezskórnych i ich powikłań. Pragniemy powrócić do merytorycznej dyskusji i edukacji w zakresie nowości w obrazowaniu i badaniach czynnościowych oraz wynikających z nich decyzji diagnostycznych i optymalizacji zabiegów. Postaramy się odpowiedzieć na najbardziej palące zagadnienia dotyczące bieżących problemów w interwencyjnym leczeniu wad zastawkowych i zatorowości płucnej. Program Warsztatów będzie wzbogacony o 10 transmisji zabiegów „na żywo” z dwóch sal zabiegowych w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Mamy nadzieję, że pomimo wielu obowiązków, jak co roku będziecie Państwo chcieli spędzić z nami czas. Bardzo na to liczymy.

Program i rejestracja dostępne na stronie https://konferencjazabrze.pl/

Certyfikat Warsztatów Kardiologii Interwencyjnej pozwala na uzyskanie 20 punktów AISN.

W imieniu Organizatorów, z koleżeńskimi pozdrowieniami,

prof. dr hab. med. Mariusz Gąsior
prof. dr hab. med. Zbigniew Kalarus

  Share on facebook
  Share on twitter
  Share on linkedin
  Share on email

  Biuro Zarządu AISN

  Siedziba AISN PTK

  Kontakt