Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej WCCI 2019

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić na XXIII edycję Warsaw Course on Cardiovascular Interventions, jedno z najbardziej prestiżowych spotkań kardiologów interwencyjnych w Polsce, które w tym roku odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie.

WCCI to najstarsza polska konferencja poświęcona kardiologii interwencyjnej, która zadebiutowała w 1997 roku pod nazwą Zachodniopomorskich Warsztatów Hemodynamicznych. Przez kolejne lata stała się jednym z najważniejszych wydarzeń na kardiologicznej mapie kraju, co rok gromadząc około tysiąca uczestników z całego świata.  O szerokim uznaniu wydarzenia świadczy nie tylko jego frekwencja, ale również oficjalna akredytacja Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych PTK, Europejskiej Asocjacji Przezskórnych Interwencji Sercowo-Naczyniowych (EAPCI) oraz EuroPCR.

XXIII edycja wydarzenia oscylować będzie wokół trzech głównych nurtów, tj. rewaskularyzacji wieńcowej, chorób strukturalnych serca i wad zastawkowych oraz chorób tętnic obwodowych. Na szczególną uwagę zasługuje w naszej opinii sesja specjalna AISN PTK dotycząca optymalnego leczenia pacjentów z niewydolnością serca, w której podniesione zostaną kwestie takie jak program Kompleksowej Opieki nad Osobami z Niewydolnością Serca, a także zestawienie metod leczenia interwencyjnego oraz kardiochirurgicznego. Eksperci w dziedzinie kardiologii i neurologii oraz decydenci podejmą również temat pilotażu programu leczenia ostrego niedokrwiennego udaru mózgu, oceniając jego funkcjonalność i podsumowując doświadczenia pierwszych miesięcy.

Więcej informacji na temat XXIII edycji WCCI oraz rejestracji znajdziecie Państwo na stronie internetowej wydarzenia http://wcci.pl/oraz na Facebooku (@WCCIWarsaw) i Twitterze (@WarsawWCCI).

Serdecznie zapraszamy!

    Biuro Zarządu AISN

    Siedziba AISN PTK

    Kontakt