XII Poznańskie Spotkanie Kardiologów

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy

Serdecznie zapraszamy na XII Poznańskie Spotkanie Kardiologów, które w tym roku odbędzie się w dniach 15 i 16 listopada. Podobnie jak w latach ubiegłych konferencja będzie obfitować w wiele  interaktywnych sesji, których podstawowym celem jest przekazanie Państwu praktycznej i aktualnej wiedzy, niezbędnej w codziennej pracy z pacjentami chorymi na serce. Wszystkim członkom Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych szczególnie polecamy sesje poświęcone kardiologii inwazyjnej. Będą one prowadzone na dwóch odrębnych salach z transmisjami „live” zabiegów wykonywanych w Pracowni Hemodynamiki I Kliniki Kardiologii.

W Sali „C” będziemy omawiać zagadnienia związane ze stentowaniem bifurkacji tętnic wieńcowych, w tym pnia lewej tętnicy wieńcowej. Poruszymy wiele praktycznych tematów związanych z poprawnym wykorzystaniem i optymalizacją zabiegów zarówno z jednym jak i z wieloma stentami. Nowością będzie prezentacja przypadków z komentarzem ekspertów w formacie „How should I treat”.

Program Sali D w całości poświęcony będzie przezcewnikowej terapii wad strukturalnych serca. W czasie 7 sesji poruszone zostaną zagadnienia związane z korekcją wrodzonych wad serca u dorosłych, przezskórnych interwencji w obrębie zastawki aortalnej i mitralnej oraz zamykaniu uszka lewego przedsionka. Cała sesja: „Kardiolodzy dziecięcy kardiologom dorosłych” będzie poświęcona krążeniu fontanowskiemu. Ponadto omówimy możliwości leczenia interwencyjnego guzów serca, ostrej zatorowości płucnej oraz pozawałowego ubytku przegrody międzykomorowej.
W piątkowy wieczór, o godzinie 18.00 spotkamy się wszyscy na sesji inauguracyjnej poświęconej leczeniu przeciwpłytkowemu u pacjentów z ostrymi zespołami wieńcowymi oraz ze stabilną chorobą niedokrwienną serca. Na zakończenie wieczoru wystąpi nasz gość specjalny – Karol Wójcicki, pasjonat nocnego nieba, któremu za każdym razem gdy spojrzy w gwiazdy skacze ciśnienie i kołacze serce !

Szczegółowy program Konferencji jest dostępny na stronie – www.sympomed.pl.  Za udział w Konferencji kardiolodzy interwencyjni mogą uzyskać 10 punktów edukacyjnych AISN.

Jeszcze raz serdecznie Państwa zapraszamy. Do zobaczenia w Poznaniu!

W imieniu Komitetu Organizacyjnego
Prof. dr hab. med. Maciej Lesiak
Kierownik I Kliniki Kardiologii

Marek Grygier
Prezes Elekt Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych PTK

    Biuro Zarządu AISN

    Siedziba AISN PTK

    Kontakt