XXVI Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna

Zaproszenie na Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej

XXVI Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna „Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń” Zabrze, 4–7 czerwca 2019 roku

Jak co roku zapraszamy Państwa na Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej — w tym roku Jubileuszowe, ponieważ odbędą się po raz dwudziesty! Podobnie jak w zeszłym roku, nasze spotkanie będzie trwało 4 dni. Zaczniemy we wtorek, od warsztatów rotablacji. W codziennej praktyce nierzadko spotykamy się ze zmianami w naczyniach, które nie poddają się klasycznej angioplastyce. Odpowiednia modyfikacja blaszki miażdżycowej za pomocą wiertła bardzo często pozwala na skuteczne przeprowadzenie zabiegu.

W środę, podobnie jak w zeszłym roku omówimy istotną dla nas wszystkich tematykę dotyczącej zaawansowanej diagnostyki tętnic wieńcowych, od oceny czynnościowej po obrazowanie wewnątrznaczyniowe. Pojawia się co raz więcej rozwiązań, które pomagają rozwiewać diagnostyczne dylematy. W kolejnych dniach poruszymy wszystkie istotne aspekty interwencji wieńcowych dużego ryzyka.

Zaprezentujemy obowiązujące standardy i najnowsze doniesienia dotyczące zabiegów w obrębie pnie lewej tętnicy wieńcowej i bifurkacji. Podpowiemy, jak podejść do rewaskularyzacji w wielonaczyniowej chorobie wieńcowej i postaramy się zinterpretować najnowsze wytyczne do rewaskularyzacji. Przedyskutujemy również ważny element zabiegu jakim są powikłania, od rozwarstwienia przez perforację do usuwania zgubionych urządzeń. Poruszmy ważny aspekt cewnikowania prawego serca oraz biopsji mięśnia sercowego. Spróbujemy przybliżyć podstawowe aspekty kwalifikacji oraz wykonania zabiegów naprawczych strukturalnych chorób serca.

W każdej sesji przygotujemy przypadki na żywo powiązane z tematyką sesji. Nie zabraknie również innowacji — kardiologia interwencyjna to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny. Co chwile pojawią się nowe rozwiązanie, które mogą stać się standardem w niedalekiej przyszłości. Chcąc poprawiać bezpieczeństwo i rokowanie leczonych pacjentów, musimy wiedzieć, czego możemy oczekiwać.

Mariusz Gąsior, Andrzej Lekston, Michał Hawranek

https://konferencjazabrze.mp.pl

    Biuro Zarządu AISN

    Siedziba AISN PTK

    Kontakt