Zabrzańskie Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej dn. 6-8.06.2024

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam na XXV Zabrzańskie Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej, które są częścią Zabrzańskiej Konferencji Kardiologicznej „Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń”. Będzie nam szczególnie miło gościć Państwa w murach Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu w trakcie warsztatów technologii wewnątrzwieńcowych w środę, a w kolejnych dniach w MCK w Katowicach.

Mamy nadzieję, że wymiar praktyczny Warsztatów, na który zawsze kładziemy nacisk oraz transmisje z Zabrzańskiej Pracowni Hemodynamiki, którą mam przyjemność kierować, spełnią Państwa oczekiwania.

Z wyrazami szacunku

Michał Hawranek
Przewodniczący
Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych PTK

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,

Mamy przyjemność serdecznie Państwa zaprosić do udziału w XXV Warsztatach Kardiologii Interwencyjnej towarzyszących XXXI Zabrzańskiej Konferencji Kardiologicznej „Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń”, które odbędą się 6-8 czerwca 2024 r. w Katowicach.
Uczestnictwo w warsztatach pozwoli Państwu uzyskać 30 punktów edukacyjnych AISN. Program oraz rejestracja dostępne na stronie https://konferencjazabrze.pl/

Tegoroczne spotkanie będzie dla nas wyjątkowym wydarzeniem, ponieważ towarzyszyć mu będzie wspaniały jubileusz 40-lecia Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Z tego powodu chcielibyśmy serdecznie Państwa zaprosić do udziału w uroczystym koncercie fantastycznej orkiestry Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa SINFONIETTA CRACOVIA, która 6 czerwca 2024 r., w siedzibie NOSPR zaprezentuje muzykę filmową oraz najpopularniejsze utwory Johanna Straussa.

Siłą, ale i tradycją naszych zabrzańskich spotkań jest ich wymiar praktyczny, podparty gruntowną wiedzą kliniczną znakomitych ekspertów, którzy co roku zaszczycają nas swoją obecnością. Tegoroczną, jubileuszową edycję proponujemy rozpocząć od warsztatów technologii wewnątrzwieńcowych, które odbędą się już w środę, 5 czerwca br. w Śląskiem Centrum Chorób Serca w Zabrzu i dedykowane będą ocenie czynnościowej oraz obrazowaniu tętnic wieńcowych, mózgowych i naczyń żylnych. W czwartek, piątek i sobotę, tj. 6-8 czerwca br. zapraszamy już do MCK w Katowicach. W programie m.in. zaplanowano:
• przezskórne interwencje wieńcowe bifurkacji, CTO, interwencje wysokiego ryzyka, rewaskularyzację lewej tętnicy wieńcowej, wstrząs kardiogenny, choroby strukturalne i in.

W czwartkowe popołudnie zapraszamy na sesję specjalną AISN poświęconą innowacjom w kardiologii interwencyjnej, a także organizowaną przez SCCS sesję 15 lat TAVI w Polsce, którą objęły swoim patronatem PTK oraz PTKTCh.

Jak co roku warsztaty wzbogacą bezpośrednie transmisje z zabiegów wykonywanych w Pracowni Hemodynamiki SCCS w Zabrzu (Zabrze CathlabTV).

Serdecznie zapraszamy!
Dyrektorzy Warsztatów:

prof. dr hab. med. Mariusz Gąsior
Przewodniczący Konferencji

prof. dr hab. med. Zbigniew Kalarus
Wiceprzewodniczący Konferencji

dr hab. med., prof. SUM Mateusz Tajstra
dr med. Krzysztof Wilczek
dr med. Jacek Piegza

 

    Biuro Zarządu AISN

    Siedziba AISN PTK

    Kontakt