Zaproszenie do udziału w XXI Warsztatach Kardiologii Inwazyjnej w Zabrzu

Szanowni Państwo,

z ogromną przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa do udziału w kolejnej, XXI już edycji zabrzańskich Warsztatów Kardiologii Inwazyjnej, które odbywają się pod auspicjami Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, nasze Warsztaty odbędą się wyłącznie online w dniach 19-23 października 2020.

Jak zwykle Warsztaty są integralną częścią XXVII Międzynarodowej Konferencji Kardiologicznej. Jak co roku zajmiemy się interwencjami wysokiego ryzyka, diagnostyką obrazową i czynnościową krążenia wieńcowego oraz problemami w codziennej pracy Pracowni Hemodynamiki. Sesje zaplanowaliśmy od godziny 16 do 20. Zaczniemy w poniedziałek, od warsztatów rotablacji. W codziennej praktyce nierzadko spotykamy się ze zmianami w naczyniach, które nie poddają się klasycznej angioplastyce. We wtorek omówimy istotną dla nas wszystkich tematykę dotyczącej zaawansowanej diagnostyki tętnic wieńcowych, od oceny czynnościowej po obrazowanie wewnątrznaczyniowe. Pojawia się co raz więcej rozwiązań, które pomagają rozwiewać diagnostyczne dylematy. W kolejnych dniach poruszymy wiele istotnych aspektów interwencji wieńcowych wysokiego ryzyka. Zaprezentujemy obowiązujące standardy i najnowsze doniesienia dotyczące zabiegów w obrębie pnie lewej tętnicy wieńcowej i bifurkacji. Przedyskutujemy również ważny element zabiegu jakim są powikłania, od rozwarstwienia przez perforację, do usuwania zgubionych urządzeń.

Uzyskanie certyfikatu Warsztatów Kardiologii Inwazyjnej to 20 punktów AISN, rejestracja jest bezpłatna na stronie internetowej konferencji: http://www.konferencjazabrze.pl

Mamy nadzieję, że pomimo zmiany formy konferencji, która jest dla nas także dużym wyzwaniem technicznym, będziecie Państwo chcieli spędzić z nami czas. Bardzo na to liczymy.

Z koleżeńskimi pozdrowieniami,

Dyrektorzy Warsztatów:
Andrzej Lekston, Michał Hawranek

Sekretarz Konferencji:
Krzysztof Dyrbuś

Przewodniczący Konferencji:
Mariusz Gąsior

  Share on facebook
  Share on twitter
  Share on linkedin
  Share on email

  Biuro Zarządu AISN

  Siedziba AISN PTK

  Kontakt